Ürgüp Anaokulu

Çocuk gelişimi eğitimi konusunda bölgemizin ilk Montessori Okulu olan Kapadokya Üniversitesi Ürgüp Anaokulu, 2013 yılının Ağustos ayında, hizmet vermeye başlamıştır.

Anaokulunun hedefi  kendiliğinden girişimci, sorun çözme becerileri yüksek, özgüveni dengeli, konsantrasyonu yüksek, hoşgörülü ve uyum becerisi gelişmiş bireyler yetiştirmektir.

Anaokulu, Ürgüp’ün tam merkezinde, (pazar yerinin karşısında) yer almaktadır.  270 metre kare kapalı alanı ve bir bahçesi bulunmaktadır. Kapalı alan, Montessori eğitim metodolojisine göre tasarlanmış ve Montessori eğitim araçları ile donatılmıştır.

Bahçede kum havuzu, kaydırak, tahterevalli vb. bahçe oyuncakları bulunmaktadır. Bahçe duvarları yüksek inşa edilmiş olup, çocuklar bahçede oynarlarken grup sorumluları tarafından devamlı olarak gözlenmektedir.

Mutfak, tuvalet, lavabo, merdivenler, aydınlatma ve havalandırma tertibatı çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği dikkate alınarak standartlara uygun hazırlanarak yapılmıştır; tüm birimler yangın dedektörleri ile donatılmış, alarm sistemi ve kamera ile birlikte güvenlik merkezine bağlanmıştır.

Anaokulunda, öğrenciler 24-48 ve 48-72 aylık olmak üzere iki yaş grubuna ayrılmakta ve 16’şar kişilik iki sınıfta eğitim verilmektedir.

Montessori eğitim uzmanı grup sorumluları ve branş öğretmenleri (Montessori, Müzik, Beden Eğitimi, Sanat ve İngilizce) ile eğitim verilmekte; öğrencilerin gelişimi uzman psikolog tarafından izlenmektedir.

Anaokulu, hafta içi 08.00 – 17.30 saatleri arasında açık olup, tam gün eğitim verilmektedir. Öğrenciler 08:00 - 09.30 arasında eğitime başlayıp, en erken 16.30’da alınabilir.

Anaokulunda öğrencilere gün içerisinde sabah kahvaltısı (açık büfe), öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Verilen tüm yiyecekler hijyen koşullarına dikkat edilerek hazırlanmaktadır.

Kapadokya Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, anaokulumuzda uygulama eğitimi almaktadır. Geleceğin öğretmenleri, bir yandan gençlik enerjileri ile neşeli, mutlu, huzurlu bir anaokul ortamı yaratırken bir yandan da ileride Türkiye’nin dört bir yanına yayacakları Montessori eğitim metotlarını öğrenmektedirler.

Ürgüp Anaokulu, öğrencileri, öğretmen adayları ve uzman eğitmenleri ile hem örgün hem de yaygın eğitimde en yüksek standartları benimseyen bir Montessori okuludur.E-Bülten Kayıt

Montessori Anaokulu hakkında bilgi almak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız