Nevşehir Anaokulu

Türkiye’nin Montessori mimarisi ilkelerine göre inşa edilen ilk anaokulu olma özelliğini taşıyan Nevşehir Anaokulu, üniversitenin tecrübeli akademik kadroları ve sertifikalı eğitmenleri ile yüksek standartta, İngilizce eğitimi ile desteklenmiş, Montessori eğitim programıyla hizmet vermektedir. 

100 yılı aşkın süredir, 76 ülkede binlerce okulda  uygulanan  Montessori Eğitim Metodu, çocuğun kişiliğini geliştirmeyi hedefler. Çocuklar bu metodla, karmaşık dünya ile başa çıkma becerilerini geliştirir, özgüven kazanır. Eğitim, hedef belirleme ve hedefe yönelme, karar verme ve uygulama, bağımsızlık, güçlü konsantrasyon ve saygı ilkeleri üzerine kurulmuştur. ABD’de 4,500, tüm dünyada ise 30,000 civarında Montessori okulu bulunmaktadır.

Kapadokya Üniversitesi Çocuk Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin ikinci anaokulu olan ve Nevşehir Belediye Başkanı, Sn. Hasan Ünver’in katkılarıyla kurulan, Nevşehir Anaokulu, 1000m2 kapalı, 1000m2 açık alanı, üç adet özel Montessori eğitim sınıfı ile yaklaşık 100 öğrencilik kapasiteye sahiptir. 

Kapadokya Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri de, Nevşehir Anaokulumuzda uygulama eğitimi almaktalar. Geleceğin öğretmenleri, bir yandan gençlik enerjileri ile neşeli, mutlu, huzurlu bir anaokulu ortamı yaratılmasına katkıda bulunmakta, bir yandan da ileride Türkiye’nin dört bir yanına yayacakları Montessori eğitim metotlarını öğrenmekteler.E-Bülten Kayıt

Montessori Anaokulu hakkında bilgi almak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız